O nás

Akademie IDU je vzdělávací program pro kulturní manažery. Zvyšuje dovednosti nezbytné pro efektivní řízení a rozvoj kulturních organizací. Naše aktivity jsou určeny jak pro vedení organizací, tak pro ostatní pracovníky v kultuře.

Co děláme?

Klíčovou akcí Akademie IDU je půlroční manažerský program pro ředitele vybraných kulturních organizací. V něm se zaměřujeme na posílení měkkých manažerských dovedností potřebných k vytvoření strategického plánu, nastavení efektivní komunikace či kompetentní vedení týmu.

Kromě intenzivního programu pořádáme jednorázové přednášky, workshopy nebo kurzy, které jsou otevřené pro všechny zájemce z oblasti kulturního managementu a příbuzných oborů. Témata a zaměření jednotlivých akcí jsou volena na základě aktuálních potřeb praxe.

Proč to děláme?

Akademie IDU vznikla v roce 2016 s cílem zvýšit úroveň a kvalitu řízení kulturních organizací. Založily ji Magdalena Müllerová a Eva Žáková, které na základě dlouholetých zkušeností s konzultacemi záměrů kulturních projektů identifikovaly potřebu vzniku vzdělávacího programu pro manažery.

Ke spolupráci na vytvoření programu šitého na míru kulturním organizacím přizvaly Irenu Swiecicki, zkušenou lektorku a konzultantku strategií v podnikatelském i neziskovém sektoru.

Hlavním cílem projektu je zpřístupnit odborné celoživotní vzdělávání manažerům kulturních organizací, které narozdíl např. od oblasti sociálních služeb, kde tato služba byla podporována prostřednictvím strukturálních fondů, není snadno dostupná. Zvyšování úrovně managementu nejen výrazně ovlivňuje práci kulturních organizací a její dopad na místní či národní úrovni, ale také napomáhá rozvoji organizací, strategickému myšlení a otevírá možnosti získávání finančních zdrojů a mezinárodní spolupráce.

Po několika letech kontinuálního vyhodnocování vykrystalizovala Akademie IDU od roku 2020 do dvou aktivit. Jednou je výběrový půlroční manažerský program pro ředitele vybraných kulturních organizací, druhou pak organizace jednorázových akcí otevřených pro všechny zájemce z oblasti kulturního managementu.

520+

20

20

27

Účastníků akcí

Lektorů

Absolventů programu

Akcí

Tým Akademie IDU & Kontakt

Barbora Comer
Produkční
+420 775 856 540
barbora.comer@idu.cz
Magdalena Müllerová
Koordinátorka
+ 420 602 838 491
magdalena.mullerova@idu.cz
Eva Žáková
Koordinátorka
+ 420 604 278 631
eva.zakova@idu.cz
Irena Swiecicki
Odborná garantka manažerského programu
swiecicki@paramita.cz
Máte zájem o školení na konkrétní téma?
Budeme rádi, když nám dáte vědět na akademie@idu.cz.

Fakturační údaje

Institut umění – Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
IČO: 00023205
DIČ: CZ00023205
Aby se vám web dobře používal (Souhlas s cookies)
Pro co nejpohodlnější používání webu potřebujeme váš souhlas se zpracováním souborů cookies. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „Povolit vše“.
Souhlas můžete odmítnout zde