Manažerský program 2024
Typ akce:
Workshop
Přednášky
Kurz
Intezivní kurz
Datum konání:
13.5.2024 8:00
–
12.9.2024 18:00
Datum konání:
13.5.2024 – 12.9.2024
Uzávěrka:
31.3.2024
Místo konání:
ČR/online
Cena:
9000,- Kč vč. DPH
Manažerský program 2024
Otevíráme vzdělávací program Akademie IDU pro kulturní manažery/ky. V roce 2024 je obsah kurzu věnován osobnímu rozvoji a leadershipu pod vedením lektorky Ireny Swiecicki.
Add to your calendar
ČR/online
Otevíráme vzdělávací program Akademie IDU pro kulturní manažery/ky. V roce 2024 je obsah kurzu věnován osobnímu rozvoji a leadershipu pod vedením lektorky Ireny Swiecicki.
foto: Adéla Vosičková
Základní informace o kurzu
Komu je kurz určen
Kurz je určen manažerům/kám (ředitelé/ky, vedoucí pracovníci/ce, manažeři/ky týmu) kulturních organizací, kteří/které mají chuť rozvíjet své kompetence v řízení.
Co Vám manažerský program přinese
SEBEPOZNÁNÍ
- Dozvíte se, jaký jste osobnostní typ a jak s ním pracovat.
LEADERSHIP
- Zjistíte, jak efektivně vést váš tým v souladu s vaší strategií.
MOTIVACI
- Seznámíte se s různými nástroji, jak vést a motivovat vaše kolegy.
SPOLUPRÁCI
- Budeme sdílet příklady dobré praxe a spolupráce napříč odvětvími.
ADAPTABILITU
- Společně budeme hledat možnosti, jak adaptovat sebe i své kolegy na novou realitu.
4 workshopové bloky od května do září 2024
Podmínky přihlášení
Přihlaste se, pokud:
- vedete tým lidí či kulturní organizaci,
- potřebujete se posunout především v řízení lidí,
- můžete se zúčastnit všech termínů workshopů,
- jste ochotni pracovat na osobním rozvojovém deníku.
Cena kurzu
Účastnický poplatek je 9 000 Kč včetně DPH. Jedná se o dotovanou cenu. Poplatek je třeba uhradit před zahájením kurzu.
Částka zahrnuje:
- účast na 2 online půldenních a 2 prezenčních vícedenních setkáních,
- ubytování na dvě noci se snídaní na úvodním setkání,
- občerstvení na prezenčních workshopech,
- studijní materiály.
Kritéria výběru účastníků
Expertní komise IDU vybere z přihlášek maximálně 20 účastnic/ků. O rozhodnutí komise vás budeme informovat e-mailem do 12. dubna 2024.
Program
1. setkání
Prezenčně (místo konání bude upřesněno)
13.—15. 5. 2024
Poznej sám sebe i své spolupracovníky/ce
Na úvodním vícedenním setkání zjistíte svůj osobností typ na základě testu MBTI (Myers-Briggs Type Indicator). Poznáte sebe sama prostřednictvím jungiánského pojetí osobnosti. Dozvíte se, jak pracovat s mentálními návyky a preferencemi svými i vašich kolegů. V rámci praktických cvičení zjistíte, proč někdo někomu skáče do řeči, proč někdo na poradě mlčí, i když má dobrý nápad, proč se nedaří zadat úkol, i když říkáte všechno srozumitelně, proč někomu přijde něco nefér, i když jste spravedliví.
Zjistíte, jaký styl leadershipu je vám vlastní, kdy a pro koho je vhodný a kdy naopak může působit na vaše podřízené či kolegy demotivačně. Naučíte se, jak vést lidi podle aktuální situace, jak motivovat zkušené a rychle předat know-how nově přicházejícím. Získáte hlubší poznatky o svých podřízených a jaký styl vedení jim může nejlépe vyhovovat. Naučíte se, jak správně delegovat úkoly.
Zjistíte, jak zasadit leadership do strategie, jak zavádět měkké cíle a jak je důležité poslání organizace.
2. setkání
Online (přes aplikaci Zoom)
12. 6. 2024
Motivace a zpětná vazba
Během půldenního workshopu se naučíte několik schémat motivace. Zjistíte, v čem se shodujete se svými kolegy a podřízenými a v čem se vaše motivace liší. Naučíte se, jak efektivně motivovat a jak různé typy motivace zohlednit. Osvojíte si, jak dát konstruktivní zpětnou vazbu tak, aby měla skutečný dopad. Vyzkoušíte si, jak formulovat zpětnou vazbu na okamžité činnosti i dlouhodobé aktivity.
3. setkání
Online (přes aplikaci Zoom)
17. 6. 2024
Rozvojový a hodnoticí rozhovor
Na druhém půldenním workshopu zjistíte, jaký je rozdíl mezi rozvojovým a hodnoticím rozhovorem, proč, s kým a jak často je vést. Naučíte se metodiku vedení rozhovorů. Získáte soubor otázek, které budete moci ihned se svými kolegy a podřízenými použít. Dozvíte se také základní principy facilitace, které můžete využít při vedení porad nebo při facilitaci veřejných diskuzí.
4. setkání
Prezenčně (Praha, místo konání bude upřesněno)
11. a 12. 9. 2024
Komunikace, prezentace, konflikt
Na závěrečném setkání se naučíte, jak správně komunikovat, aby vám protistrana chtěla naslouchat. Zjistíte, jak funguje mysl posluchače a jaké prvky a kroky musí obsahovat vaše prezentace, aby byla vnímána. Vyzkoušíte si, jak reagovat na námitky a zvládnout nepříjemné reakce. Naučíte se využívat techniky aktivního naslouchání, projevy empatie a vymezení hranic. Seznámíte se s harvardským modelem, který vychází z nejnáročnějších vyjednávacích procesů a definuje metody, jak zjistit zájmy protistrany a jak je propojit s vašimi tak, aby došlo k co nejlepší dohodě pro obě strany.
Lektoři
Irena Swiecicki
Po absolvování činoherní režie pracovala jako režisérka v Činoherním studiu, Divadle Komedie, Alfredovi ve dvoře, spoluzakládala NoD a působila v uměleckém uskupení Jednotka. Roku 2003 zcela změnila profesi a od té doby je nezávislou lektorkou, konzultantkou a koučkou; proškolila více než dvacet tisíc osob z celé ČR i zahraničí. Praxím s využitím všímavosti / mindfulness se věnuje více než 20 let. Díky tomu a i díky dlouhodobému koučovacímu výcviku zaměřeném na existenciální analýzu a vedeném jeho zakladatelem, rakouským psychiatrem Alfriedem Langlem, mají její kurzy SIY v celosvětovém měřítku velmi vysoká hodnocení. Vytvořila řadu strategických a fundraisingových plánů pro neziskové a příspěvkové organizace včetně těch z kulturní oblasti, napsala desítky úspěšných projektů (včetně programu EU Kreativní Evropa). Založila a vede obchod na podporu Tibeťanů v exilu TARA-Tibet.